Instalacje monitoringu

DOMOFONY IP I ANALOGOWE

Domofon to jedna z bezpieczniejszych form weryfikacji osoby jaka stara się uzyskać dostęp na naszą posesję.

Domofony dzielimy na analogowe i IP. Obecnie obie technologie wspierają możliwość podglądu dzięki wbudowanej w panelu zewnętrznym kamerze i gwarantują dobrej jakości odbiór zarówno obrazu i dźwięku, oczywiście muszę być spełnione pewne wymogi co do tego.

Technologia analogowa i hybrydy
Minusem technologii analogowej jest działanie lokalnie bez możliwości komunikacji przez aplikację mobilną czyli podgląd przez telefon typu smartfon.
Rozwiązaniem pośrednim jest hybryda czyli montujemy w sposób analogowy a następnie, najczęściej po stronie panelu wewnętrznego mamy możliwość podłączenia sieci LAN co umożliwi nam zdalny dostęp i sterowanie.

Technologia IP
W odróżnieniu od technologii analogowej urządzenia IP posiadają większą elastyczność instalacyjną. jedynymi wymogami to ustawienie panelu głównego jego adresów w sieci lokalnej i to samo tyczy się panelu zewnętrznego.

Ponadto całość gdy zasilimy w technologii PoE to zmniejszamy wszystko do poziomu wyprowadzenia jednego przewodu (skrętki) dzięki której panel zewnętrzy zostanie zasilony.

W obu przypadkach w zależności od modelu mamy możliwość sterowania elektrozaczepem lub zworą elektromagnetyczną, co pozwoli sterować otwarciem furtki lub bramy.

Pragniesz założyć jeden z powyższych systemów – skontaktuj się z nami.
Projekt instalacji w przypadku przystąpienia do instalacji – gratis!

UMÓW SIĘ NA WYCENĘ 792 523 072 | biuro@cctvsystem.pl